Štirje hoje željni člani PD Celje – Matica smo se 12. 3. odpravili na orientacijsko tekmovanje v Paridol. Pot do Paridola je bila zelo zanimiva, saj nihče ni vedel natančno kje je ta kraj oziroma gasilski dom v Paridolu, kjer je bilo naše zbirališče. Vendar pa smo po nekaj prevoženih kilometrih in hribčkih, ki jih je premagovala Micra uspešno prišli na cilj. Tekmovanje se je kmalu začelo in tako smo skupnimi močmi rešili teste in se odpravili novim zmagam naproti. Prvo kontrolno točko smo osvojili brez večjih naporov, nato pa se je naša pot povzpela  na vrh hriba, kjer nas je čakala druga (živa)  kontrolna točka. Na tej točki smo morali pokazati znanje prve pomoči in gora. Nismo si prilastili vseh možnih točk, saj nismo prepoznali gora, ki so bile prikazane na slikah. Malo potrti smo vzeli pot pod noge in se napotili do naslednjih kontrolnih točk. Točke smo hitro odkrili in nismo imeli večjih težav pri iskanju le-teh. Po treh urah hoje in nekaj kapljic znoja pa se je naša pot zopet zaključila pri gasilskem domu. Tam nas je čakala že težko pričakovana malica. Poleg dobre malice pa nas je tukaj čakalo tudi priznanje za osvojeno prvo mesto.

Tilen Pinter