Z mladimi planinci, smo osvojili Hom nad Celjem. Pot nas je vodila preko celjskega Mestnega parka, po srčni poti do Lovskega doma, po travnikih in gozdnih poteh, ob bogatem podrastju in mimo v "nebo" segajočih dreves, do vrha Homa, 570 metrov nadmorske višine, kjer smo spoznali osnove orientacije in si privoščili zasluženo malico. Sestopali smo po poti v smeri Brniškega potoka, preko Visečega mostu in ob reki Savinji, vse do Špice. Bilo je sončno, na sledi smejočim se markacijam.

Petra Gregorc, vodnica PZS