Mladi planinci so bili razdeljeni v 8 skupin po približno 10 otrok v skupini, mešane starosti od 6 do 14 let. Vsaka skupina je dobila  mapo v kateri so bili: pisalo, zemljevid poti in pisemska ovojnica s fotografijami. Na poti so morali poiskati vse zanimivosti kraja s fotografij in številko s hrbtne strani fotografije vpisati na zemljevid.

Udeleženci so si med samo pomagali, raziskovali, primerjali…. Upoštevali so zmožnosti počasnejših in jim prilagodili tempo. Ravnati so se morali po prometnih predpisih in varno prečkati ceste.

Med potjo so naleteli na krajane (kontrolne točke), ki so potrebovali pomoč. Prislužili so si nagrade v obliki kuponov. Pomembna ni bila hitrost vrnitve temveč, da poiščejo čim več zanimivosti s fotografij.

Na poti:

1. postaja: pred Kulturnim domom (1- do 3 kupone z markacijo)

- opazovanje prečkanja ceste

Kako naj pridem do trgovine? (opišejo pot)

Kako vemo v hribih, da smo na pravi poti, kaj nas varno pripelje na goro?

2. postaja: papirnica Peneja (1 do 3 kupone s Triglavom)

- opazovanje hoja po pločniku

Reševanje križanke in potrebuje pomoč, kateri je najvišji vrh Slovenije?

Kako je visok Triglav?

3. postaja: Gasilski dom (1 do 3 kupone s čevljem)

Potrebujete pomoč, da vas nekdo fotografira, naredi posnetek, nato fotografirate še vi skupino.

Na katero številko pa bi poklicali, če nekje gori?

Na katero številko bi poklicali, če bi se zgodila nesreča v gorah?

4. postaja: Avtobusna postaja pred Kapljico (1 do 3 kupone z nahrbtnikom)

Katere smeti bi dali v določen zabojnik?

Kam damo v hribih smeti?

Zakaj?

5. postaja: smreke med frizerstvom Nataša in krožiščem (1 do 3 kupone s kapo)

Potrebujete pomoč, ker vam je muca splezala na smreko in ne more dol.

Kako se oblečemo za planinski izlet?

Kaj od oblačil imamo v nahrbtniku?

Pripravila Sonja Kugler, mentorica skupine OŠ Ljubečna